Strona główna Grupa „PLASTUSIE" SPOTKANIE Z TATĄ IGNASIA- fizjoterapeutą z Centrum Rehabilitacji New-Reh

SPOTKANIE Z TATĄ IGNASIA- fizjoterapeutą z Centrum Rehabilitacji New-Reh

W środę 6 czerwca 2018r. w grupie ,,Plastusie” odbyły się zajęcia gimnastyczne. W ramach nowego projektu Akademii NEWREH naszą grupę odwiedzili fizjoterapeuci z New-Reh Centrum Rehabilitacji i Treningu Funkcjonalnego. Rehabilitanci przeprowadzili zabawy i ćwiczenia gimnastyczne, których celem jest propagowanie zachowań prozdrowotnych, zachęcanie do aktywności ruchowej i uprawiania sportu. Dzięki gimnastyce całego ciała kształtuje się sylwetka, ale także gibkość i skoczność. Dzieci uczą się kontrolować ruch i swoje ciało, poznają swoje możliwości. Dzięki takim zajęciom dzieci rozwijają aktywność fizyczną jak i szereg dyspozycji psychofizycznych jak np.: koncentrację uwagi, spostrzegawczość, poczucie rytmu, współdziałanie w grupie, myślenie, wyższą samoocenę, dyscyplinę wewnętrzną oraz pokonywanie trudności.