Strona główna Grupa „PLASTUSIE" WYCIECZKA DO PIEKARNI

WYCIECZKA DO PIEKARNI

W poniedziałek 18 i we wtorek 19 czerwca 2018r. dzieci z grupy ,,Kubusie”, ,,Plastusie” oraz ,, Świerszcze” udały się na wycieczkę do Piekarni ,,Jubilatka” w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki jak wyrasta ciasto oraz zobaczyły etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły również duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne słodkie bułeczki oraz ciastka przygotowane specjalnie dla nich, podczas wizyty w piekarni. Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.