Strona główna Grupa "BIEDRONKI" 10.06.2020 r.

10.06.2020 r.

Dzień dobry Biedroneczki

Spójrzmy za okno. Jaka jest dzisiaj pogoda? Świeci słońce czy jest pochmurno? Wiej wiatr czy jest bezwietrznie? A może pada dzisiaj deszcz? Jest zimno czy ciepło?

Bez względu na to jaka pogoda jest na dworze to nasza muzyczna lekcja kleksografii się odbędzie. A towarzyszyć nam będzie Pan Kleks. Wiecie kto to jest Pan Kleks? Jeśli nie wiecie to zapytajcie Rodziców.

Temat na dziś: Muzyczna lekcja kleksografii – rozwiązywanie zagadek o zwierzętach.

ZADANIE NA DZIŚ:

--1—Wysłuchać kilka razy piosenkę „Kleksografia” z „Akademii Pana Kleksa”. Odpowiedzieć na pytania do piosenki. Kto zna słowa piosenki może śpiewać razem z Panem Kleksem. Zwłaszcza tą zwrotkę o dziku. A odważne przedszkolaki mogą potem zamienić się w usłyszane i widziane na filmie zwierzęta, by naśladować ich głosy oraz ruch.

- Piosenka z filmem - „Kleksograia. Akademia Pana Kleksa” - https://www.youtube.com/watch?v=YYZiDSDMyhU

Pytania do piosenki:

- Jak nazywa się lekcja, którą prowadził Pan Kleks? (KLEKSOGRAFIA). Jak myślisz – dlaczego ma taką nazwę?

- Jakie zwierzęta zostały wymienione w piosence?

- Czy miś z piosenki chciał podać łapę?

- Jaki kolor ma lis z piosenki?

- Jak Pan Kleks opisuje dzika? Jaki jest dzik?

- Jak myślisz? Gdzie mieszka żubr i do jakiego innego zwierzęcia jest podobny?

- Co robiły małpki w piosence?

- O jakim ostatnim zwierzęciu śpiewał Pan Kleks? O ptaku czy o nosorożcu? Może Ty wiesz?

- Jakie zwierzę  najczęściej pojawiało się w piosence?

- A Ty co być zrobiła/ zrobił jakbyś spotkała / spotkał dzika?

--2--  Rozwiązać zagadki o zwierzętach, które są wyświetlone na filmiku.

Zabawa „Zgadnij jakie to zwierzę”

Włączamy filmik z zagadkami, wytężamy wzrok, słuchamy i zgadujemy.

- Zagadki o zwierzętach – film - https://www.youtube.com/watch?v=RpPO9zIg-rc

• Zadanie dla chętnych dzieci - „Zwierzątko z kleksów” – praca plastyczna

Kto z Was ma ochotę może za pomocą farb oraz własnych palcy namalować na kartce zwierzę z piosenki „Kleksografia”. Teraz Wy możecie się zamienić w malarzy i samemu namalować paluszkami zwierzątko. A dopiero małe elementy jak np. oczy, wąsy można namalować pędzelkiem.

Powodzenia!

Zdjęcia Waszych prac zawsze są mile widziane.

Cele na dziś:

- przypomnienie określeń opisujących stany pogody,

- utrwalenie nazw i wyglądu zwierząt,

- doskonalenie poprawnej emisji głosu, dykcji poprzez naśladowanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta,

- kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej,

- ćwiczenie koncentracji i uwagi,

- doskonalenie spostrzegawczości.

Życzymy przyjemnego śpiewania i oglądania. A Dorosłym miłego powrotu do wspomnień.