Strona główna Grupa "BIEDRONKI" 18.06.2020 r.

18.06.2020 r.

Dzień dobry, kochane Biedroneczki. Dziś poćwiczymy pamięć poprzez naukę fragmentu wiersza „Gra w kolory – żółty” oraz naukę drugiej zwrotki piosenki „Znam kolory”.

Gra w kolory – żółty

Żółte słoneczko, żółte kaczeńce nad rzeczką.
Żółte banany, żółte cytryny.
Żółta kaczuszka na stawie i żółty motylek w trawie.
I co jeszcze żółtego jest wokół ciebie, kolego?

Rozmowa na temat wiersza:

• O jakim kolorze była mowa w wierszu?
  • Co żółtego występowało w wierszu? (po odpowiedzi dzieci nauczycielka układa na dywanie karty obrazkowe)
  • Z czym jeszcze kojarzy wam się kolor żółty?

Nauka wiersza, dziecko powtarza słowa wiersza za rodzicem, który pokazuje karty obrazkowe. W takiej kolejności w jakiej występują w wierszu. Zadaniem dziecka jest przeskakiwanie kart z wypowiadaniem nazwy rzeczy, którą właśnie przeskoczyło.

Karty pracy „Gra w kolory – żółty”

„Łapiemy promienie Słońca” – zabawa ruchowa – rodzic porusza lusterkiem tak, by pojawiały się odbite od nich promienie słoneczne tworzące tzn. „zajączki”. Zadaniem dziecka, jest łapanie „zajączków” .

„Znam kolory” nauka piosenki drugiej zwrotki.

Prosimy o przesłanie zdjęć wykonanych prac.