Strona główna Grupa "BIEDRONKI" KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ 01.04 - CZWARTEK

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ 01.04 - CZWARTEK

Witajcie! Dzisiaj Zajączek. Jestem pewna, że czekały na Was koszyki pełne niespodzianek. Zasłużyliście na nie. Pozdrawiamy Was Kochani!
 Dzisiaj przed nami zabawy matematyczne. Oto pierwsza zabawa:
 ,,Zajączki” - zabawa paluszkowa.
Pięć zajączków małych kica na polanie,
gdy się jeden schowa, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie,
gdy się dwa schowają. Ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie,
gdy się trzy schowają ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie,
gdy odejdą cztery, ile tu zostanie?

Pięć zajączków małych kica na polanie,
kiedy pięć się schowa, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych już do mamy kica.

Jak sama nazwa wskazuje jest to zabawa paluszkowa, dlatego nasze zajączki to paluszki u rączki. W załączniku przesyłam również liczmany zajączki, zamiast paluszków możemy liczyć z dzieckiem zajączki.
/images/uploaded/liczmany_zaj__czki-zal__cznik.pdf

Kolejna zabawa to ,,Pudełkowe kodowanie”, proszę wykonajcie karty pracy według instrukcji na filmiku. Potrzebna będzie wytłaczanka od jajek, pisaki lub kredki, ziarenka kukurydzy lub grochu, fasoli itp., kartka papieru i nożyczki.

Ostatnia zabawa matematyczna to ,,Ułóż rytm” - układamy zajączki według określonego rytmu, np. niebieski, różowy, niebieski, różowy… itd. Wykorzystajcie do tego liczmany zajączki z załącznika.

Jak co dzień na koniec uczymy się rysować z Edusiakami,  tym razem będzie to zajączek. Instrukcję znajdziecie tutaj:

Powodzenia Biedronki!