Strona główna Grupa "BIEDRONKI" KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ 02.04 - PIĄTEK

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ 02.04 - PIĄTEK

Dzień dobry!
Na początku chciałybyśmy złożyć :
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa.
Niech każdy z nas wykorzysta ten okres czasu jak najlepiej.
Serdecznie pozdrawiamy i mam nadzieję do szybkiego zobaczenia !

Na koniec tygodnia zapraszam wszystkie dzieci do ćwiczeń gimnastycznych pt.: ,,Przygoda Wielkanocna”.
Przebieg zabawy :
Słuchanie opowiadania.  Rodzic opowiada, pokazując odpowiednie ruchy ilustrujące opowiadanie. Dzieci je naśladują.
Mały zajączek (przykucają ,przykładają dłonie do głowy- robią uszy zajączka)skakał po łące i zastanawiał się jaką ,świąteczną niespodziankę przygotować dla swoich przyjaciół(skaczą w przysiadzie w różnych kierunkach).Postanowił zrobić dla nich pisanki (naśladują malowanie pisanek).Kiedy były już gotowe ,delikatnie poukładał je w wózku (naśladują przenoszenie pisanek w obu dłoniach z jednego miejsca na drugie). Powoli ciągnął wózek , aby rozwieść pisanki do swoich kolegów(naśladują ciągnięcie ciężkiego wózka za sznurek).Wózek był ciężki .Zajączek co pewien czas zatrzymywał się ,ocierał pot z czoła(ocierają pot z czoła raz jedna ręką raz drugą) oraz przeciągał się ,aby rozprostować plecy i ręce(przeciągają się).Był już bardzo blisko domu kogucika ,kiedy nagle potknął się i przewrócił(naśladują potknięcie i przewrócenie się).Wózek z pisankami przechylił się na bok , a pisanki poturlały się po trawie (turlają się po dywanie w różnych kierunkach).Skorupki pisanek zaczęły pękać .Wykluły się z nich kurczątka(naśladują wykluwanie się kurczątek z jajek).Zajączek przestraszył się i zaczął uciekać(skaczą w przysiadzie), a kurczątka machając swymi malutkimi skrzydełkami ,pobiegły za nim(biegną machają ugiętymi łokciach rękami).Kurczątka były jednak malutkie, dlatego szybko się zmęczyły .Przykucnęły więc na trawie (przykucają), aby odpocząć. Tymczasem zajączek opowiadał przyjaciołom o swojej przygodzie , a oni się z niego głośno śmiali (naśladują śmiech).Myślę, że o zajączku nie można powiedzieć , że był bardzo odważny , bo przecież przestraszył się małych kurczątek. Po zabawie dzieci mogą wymyślić zakończenie historii, podać swoje propozycje, co mogło się stać z kurczątkami.

Biedronki to już ostatnie spotkanie w tym tygodniu z Edusiakami, nauczymy się jeszcze rysować kurczaka, zapraszam na film:

Kochani nasz Wielkanocny Tydzień dobiegł końca, aby sprawdzić Wasze umiejętności mamy dla Was jeszcze jedno zadanie, które sprawdzi czy dobrze znacie symbole wielkanocne – wskażcie je: /images/uploaded/wielkanocne_symbole.pdf