Strona główna Grupa "BIEDRONKI" KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ 08.04-CZWARTEK

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ 08.04-CZWARTEK

Dzień dobry „Biedroneczki”, dzień dobry Rodzice. Dziś proponuję kilka zabaw i ćwiczeń ruchowych.

Ruch to bardzo ważny element dla zdrowia każdego człowieka. Systematycznie wykonywane ćwiczenia kształtują prawidłową postawę ciała, poprawiają zwinność, szybkość a także koncentrację uwagi.

Oto proponowane zabawy;

1. Na początek przypomnijcie sobie piosenkę oraz układ taneczny „Moja prawa noga tańczy”(nagranie na Messengerze podczas występu świątecznego), dzieci doskonale bawią się przy tej piosence i świetnie potrafią poruszać się do melodii i słów piosenki. Piosenka ta zawsze wprawia nas w dobry nastrój i dziś również życzę dobrego nastroju przez cały dzień.
  2. „Jak rusza się”(koń, kot, kura, kaczka), dzieci pokazują jak poruszają się wymienione zwierzęta.
  3. „Sznurek patrzy”- rozkładamy sznurek na podłodze w różny sposób: fale, prosto, pętle. Chodzimy po wyznaczonej trasie przodem, tyłem i bokiem.
  4. „Toczenie piłeczki pingpongowej’ – dziecko poruszając się na czworakach, dmucha na piłeczkę, prowadząc ją do wyznaczonego celu.
  5. „Piłka w koszu’ – celowanie piłeczką do wybranego pojemnika. Rzucanie prawą i lewa ręką. Powtarzanie rzutów i przeliczanie punktów.
  6. Na zakończenie proszę o włączenie ulubionego utworu muzycznego i pokażcie spontaniczny taniec. Po zakończeniu tańca, zróbcie kilka wdechów i wydechów unosząc ręce do góry podczas wdechu i opuszczając je podczas wydechu.

DZIĘKUJĘ za miłą zabawę i życzę dobrego dnia!