Strona główna Grupa "BIEDRONKI" KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ 09.04 PIĄTEK

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ 09.04 PIĄTEK

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dziś podsumujemy wiadomości o zwierzętach mieszkających w gospodarstwie wiejskim.

Proszę dzieci aby przypomniały jakie zwierzęta mieszkają na wiejskim podwórku i w zagrodzie na podstawie kart pracy str. 34 i 35 i wykonały proponowane zadania.

Następnie zabawimy się w „Odgłosy zwierząt”. Rodzic podaje nazwę zwierzęcia mieszkającego w zagrodzie wiejskiej a dziecko naśladuje jego głos (kura, kogut, kaczka, krowa, świnia, koń, gęś).

Następnie proszę o wykonanie zadania plastycznego( przykładowe zdjęcie wykonanej pracy umieszczone pod tekstem)

Krowa wykonana z kół. Wycinamy 1 duże koło, 1 mniejsze i 6 małych. Koła małe i duże zginamy na pół a średnie zostawiamy w całości. Układamy tak jak widzimy na obrazku a następnie przyklejamy tylko jedna strona, tak aby praca była przestrzenna. Koło średniej wielkości posłuży jako głowa krowy i przyklejamy je na całej powierzchni. Po ułożeniu i sklejeniu w odpowiedni sposób postaci krowy dzieci dorysowują kropki lub łaty, oczy i nos oraz dorysowują otoczenie dla krowy ( łąka, inne zwierzęta, słonce itp.)

Dziękujemy za współpracę podczas całego tygodnia i życzymy miłego weekendu!