Strona główna Grupa "BIEDRONKI" 07.05.2021r. NA MAJOWEJ ŁĄCE

07.05.2021r. NA MAJOWEJ ŁĄCE

„Biedroneczki”   dzisiaj przypomnimy sobie o czym mówiliśmy przez ostatnie dni…. „O majowej łące”. Posłuchajcie piosneki, którą mieliście okazje usłyszeć w przedszkolu.

1. Słuchanie piosenki - Na majowej łące(sł. i muz. Joanna Pietrzak). Rozmowa na temat tekstu piosenki.

Zielona żabka, bocian, skowronek,
  zając, motylek, kilka biedronek
  tańczą na łące, skaczą, fruwają
  i na swój koncert nas zapraszają.

Ref.: Kum, kum, kle, kle, kle.
Cyt, cyt, rechu, rech!
Na łące słychać wesoły śpiew!

Na maku usiadł mały motylek,
potem z biedronką tańczył przez chwilę.
 Zając i świerszcze skaczą po trawie,
dużo radości jest w tej zabawie.

Ref.: Kum, kum, kle, kle…
  1. Rodzic zadaje dziecku pytania dotyczące tekstu piosenki. W zadaniu mogą pomóc ilustracje załączone w galerii.
− O czym jest nasza piosenka?
− Jakie zwierzęta mieszkają na łące?
− Co postanowili zorganizować mieszkańcy łąki?
− Dlaczego wszyscy mieszkańcy łąki są tacy radośni?

1. „Czyj to głos? - ćwiczenie rozwijające słuch.
Rodzic przypomina charakterystyczne odgłosy mieszkańców łąki. Następnie dziecko siada tyłem do rodzica. Naśladuje głos dowolnie wybranego zwierzątka mieszkającego na łące (pszczoły, ptaka, żaby, bociana). Rodzic odgaduje jego nazwę. Kilkukrotnie powtarzamy zabawę, zamieniając się rolami.

1. Praca plastyczna
Prosimy o wykonanie dowolnej pracy przedstawiającej łąkę. Wybór techniki i materiałów zależy od Was. Wykorzystajcie to, co macie w domach i na co dzieci mają ochotę.