Strona główna Grupa "BIEDRONKI" Dzień Dyni

Dzień Dyni

„Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!”
Słowami tej właśnie rymowanki rozpoczęliśmy wielkie „Święto Dyni”.               W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 28 października. Wśród atrakcji jakie czekały na dzieci były zabawy z dynią i dyniowa sesja zdjęciowa.  Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i owocem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Ponadto przedszkolaki dokładnie „badały” dynię- jej ciężar oraz wygląd. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Duże zainteresowanie wzbudziły karty pracy, które przedszkolaki wykonały bezbłędnie na zakończenie zajęć!

Opracowała: Natalia M.