Strona główna Grupa "BIEDRONKI" Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, więc z tej okazji, 4 listopada dzieci z grupy IV wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzień ten był doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w zabawach i quizach wraz ze swoimi ulubionymi bajkowymi postaciami. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zamienić w Królewnę Śnieżkę, która zapadła w sen po skosztowaniu jabłka. Na zakończenie dnia dzieci wykonały prace grupowe. Zadanie to dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.