Strona główna Grupa "BIEDRONKI" Wizyta w akademii zabaw i eksperymentów

Wizyta w akademii zabaw i eksperymentów

16 listopada mali badacze z grupy IV mięli okazję przeprowadzić proste doświadczenia w Akademii zabaw i eksperymentów. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu z pomocą Pani chemiczki wykonały niezwykłe eksperymenty pod nazwą "Slime" i "Wulkan".   Przedszkolaków zachwyciła masa, którą sami stworzyli oraz kolorowe wulkany, które wybuchając wręcz hipnotyzowały! Postawienie dzieci w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości, a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywać to co nieznane, a zarazem fascynujące. Zajęcia te dostarczyły wielu nowych przeżyć oraz sprzyjały rozwijaniu kreatywości i twórczej działalności dzieci. Dziękujemy rodzicom oraz Paniom za możliwość uatrakcyjnienia procesu dydaktyczno-wychowawczego, to był wspaniale spędzony czas!

Opracowała: Natalia M.