Strona główna Grupa "BIEDRONKI" Warsztaty w Chlebowej Chacie

Warsztaty w Chlebowej Chacie

21 listopada "Biedronki" udały się na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Komorowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "Od ziarenka do bochenka", dzięki czemu poznały procesy powstawania masła, twarogu i chleba. Każdy uczestnik ubijał masło, mielił mąkę na żarnach, próbował maślanki. Przedszkolaki miały okazję skosztować też swojskiego chleba z masłem oraz świeżutkiego twarogu.  Mali uczestnicy wycieczki poznali podstawowe zboża i ich zastosowanie, dowiedzieli się, jak żyli i pracowali ludzie dawniej, jakich narzędzi używali w gospodarstwie domowym i podczas prac rolniczych w gospodarstwie i na polu.   Na zakończenie wizyty w Chlebowej Chacie dzieci samodzielnie wykonały bułeczki, które zostały wypieczone w tradycyjnym piecu. W oczekiwaniu na wypieki dzieci zajadały się ciastem drożdżowym, popijając przy tym pyszną herbatkę. Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń i uśmiechu powrócili do przedszkola. To była niezapomniana przygoda!

Opracowała: Natalia M.