Strona główna Grupa "BIEDRONKI" MUZYKA JEST WSZĘDZIE

MUZYKA JEST WSZĘDZIE

Miniony tydzień w grupie IV upłynął pod znakiem muzyki. Podczas codziennych zajęć Biedronki odkrywały jej magię. Każdego dnia zapoznawały się z nowym instrumentem i poszerzały swoją wiedzę z tego zakresu. Nauczyły się m.in. rozróżniać instrumenty strunowe, dęte oraz perkusyjne. W środę odwiedził nas Kuba, uczeń szkoły muzycznej, który z dużym zaangażowaniem przygotował dla nas i innych grup piękny koncert na pianinie. Z zainteresowaniem przysłuchiwaliśmy się wyjątkowej grze młodego pianisty. W czwartek postanowiliśmy sami przygotować bębny, które każda grupa udekorowała według swoich pomysłów, a tych nie brakowało. Udowodniliśmy w ten sposób, że muzykę można wydobyć dosłownie ze wszystkiego.