Strona główna Grupa "BIEDRONKI" "ZDROWE I POŻYWNE SAŁATKI OWOCOWE I WARZYWNE"

"ZDROWE I POŻYWNE SAŁATKI OWOCOWE I WARZYWNE"

W środę, 25 kwietnia w naszym przedszkolu było bardzo smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Biedronki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne, witaminowe sałatki. Przedszkolaki przyniosły z domów różne świeże owoce i warzywa i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem założyliśmy fartuszki. Każdy dostał tackę, nożyk i przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatki, owocową i warzywną, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Gdy sałatki zostały zrobione, nastąpiła degustacja. Ach, co to była za uczta! Sałatki smakowały wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce i warzywa były pyszne, czy dlatego że sami je przyrządziliśmy?