Strona główna Grupa "BIEDRONKI" W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH, CZYLI O WPŁYWIE AKTYWNOŚĆI NA ROZWÓJ DZIECKA – ODWIEDZINY TATY ALANA

Edukacja zdrowotna uwzględniająca rozwój sprawności ruchowej i aktywność fizyczną dzieci zajmuje w przedszkolu szczególne miejsce. Ruch stanowi naturalną potrzebę dziecka a odpowiednia aktywność ruchowa jest dla niego niezbędna w celu  zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, motorycznego, umysłowego, i społecznego. Kształcenie u dziecka w wieku przedszkolnym nawyku codziennej aktywności fizycznej wytworzy w nim potrzebę aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, co będzie kontynuowane w dorosłym życiu.

W dniu 07.11.2018r. (środa) nasze przedszkole odwiedził tata Alana, który czynnie uprawia sport i jest zdania, że żeby sport był dla młodego człowieka frajdą, musi on zobaczyć na własne oczy, jak bardzo taka aktywność może cieszyć oraz jak wiele nieść za sobą korzyści. Nasz gość podczas spotkania opowiedział dzieciom o właściwym odżywianiu i stroju kolarza, wskazując na jego najważniejsze elementy. Zaprezentował przedszkolakom swój rower oraz przedstawił zdrowotne korzyści jazdy na rowerze. Na koniec, Pan Piotr zaprosił dzieci do wspólnej gimnastyki. Biedronki świetnie się bawiły.

Dziękujemy tacie Alana za fantastyczne zajęcia, które sprawiły każdemu dużo radości i oczywiście, zapraszamy ponownie.