Strona główna Grupa "KUBUSIE" "Kształcenie na odległość 14.04.2021"

"Kształcenie na odległość 14.04.2021"

"Kształcenie na odległość  14.04.2021"

ŚRODA: 14.04.2021

Witajcie Kochani:)

Dzisiaj porozmawiamy sobie na temat czego potrzebują rośliny do życia.

Kubusie jak myślicie czego potrzebują rośliny do życia?
Spójrzcie na ilustracje i wymieńcie:
-Odpowiedniej temperatury
-Słońca
-Ziemi
-Wody
A teraz jeszcze raz głośno i wyraźnie powtórzcie proszę czego potrzebują rośliny do życia

Kochani rodzice proszę o przeczytanie dzieciom opowiadania- „O żółtym tulipanie” –M. Różyckiej.

W ciemnym domku pod ziemią mieszkał mały Tulipanek. Maleńki Tulipan, jak wszystkie małe dzieci, spał całymi dniami. Wokoło było bowiem bardzo cicho i ciemno. Pewnego dnia obudziło go lekkie pukanie do drzwi. –Kto tam? –zapytał obudzony ze snu Tulipanek. –To ja. Deszczyk. Chcę wejść do ciebie. Nie bój się maleńki. Otwórz. –Nie, nie chcę. Nie otworzę. –powiedział Tulipanek i odwróciwszy się na drugą stronę, znów smacznie zasnął. –Po chwili mały Tulipanek znów usłyszał pukanie. –Puk! Puk! Puk! –Kto tam? –To ja. Deszcz. Pozwól mi wejść do swego domku. –Nie, nie chcę, abyś mnie zamoczył. Pozwól mi spać spokojnie. Po pewnym czasie Tulipanek usłyszał znów pukanie i cieniutki, miły głosik wyszeptał: –Tulipanku, puść mnie! Ktoś ty? –Promyk słoneczny –odpowiedział cieniutki głosik .–O, nie potrzebuję cię. Idź sobie. Ale promyk słoneczny nie chciał odejść. Po chwili zajrzał do domu tulipanowego przez dziurkę od klucza i zapukał. –Kto tam puka? –zapytał zżółkły ze złości Tulipanek. –To my Deszcz i Słońce. My chcemy wejść do ciebie! Wtedy Tulipanek pomyślał:„ Ha, muszę jednak otworzyć, bo dwojgu nie dam rady”. I otworzył. Wtedy Deszcz i Promyk wpadli do domu tulipanowego. Deszcz chwycił przestraszonego Tulipanka za jedną rękę, Promyk słońca za drugą i unieśli go wysoko, aż pod sam sufit. Mały żółty Tulipanek uderzył główką o sufit swego domku i przebił go...I, o dziwo znalazł się w śród pięknego ogrodu, na zielonej trawce. Była wczesna wiosna. Promyki Słońca padały na żółtą główkę Tulipanka. A rano przyszły dzieci i zawołały: –Patrzcie! Pierwszy żółty tulipan zakwitł dzisiaj z rana!

Kubusie:

-Gdzie mieszkał tulipanek?

-Kto odwiedził najpierw tulipana?

-Czy tulipanek wpuścił do swojego mieszkania deszczyk? Dlaczego nie?

-Kto przyszedł potem do tulipana?

-Kto zobaczył tulipana?

-Co powiedziały dzieci?

Super świetnie poradziliście sobie odpowiadając na pytania:)

Teraz spójrzcie na ilustracje przedstawiającą sylwetę tulipana.

Zwróćcie proszę uwagę na części rośliny-podziemną i nadziemną.

Nazwijcie części (korzenie, cebulka, łodyga, liście i kwiat)

Jeśli macie państwo tulipana w domu pokażcie proszę dzieciom żywy okaz tulipana. Dzieci natomiast zachęcam do obserwacji wzrostu rośliny i dbania o nią.

Zabawa ruchowa- Kwiat

Dzieci naśladują rozwijanie się kwiatów. Kwiaty są w pąkach (dzieci) wykonują siad skulny na hasło rodzica „ Słonko się budzi”- bardzo wolno podnoszą głowę i ręce do góry, wstają rozchylając ręce na bok, naśladując rozchylające się płatki. Zabawę można powtórzyć kilka razy.

Kochani tak bardzo brakuje nam naszych tańców połamańców. Dlatego właśnie dziś zapraszam Was do zabawy.Przypomnijcie sobie, a przy okazji okażcie rodzicom jak świetnie bawiliście się w przedszkolu.

zmęczeni ???

Wiedziałam, że nie dlatego na koniec nasze ulubione kształty

Kochani na dzisiaj to już wszystko.

Poniżej wysyłam kilka zadań na popołudniową przerwę podczas zabaw.

Do usłyszenia jutro :)