Strona główna Grupa "KUBUSIE" "Czy bańki mydlane mogą być edukacyjne?"

"Czy bańki mydlane mogą być edukacyjne?"

"Czy bańki mydlane mogą być edukacyjne?" Jak najbardziej tak:)
Bańki mydlane mają w sobie coś fascynującego.
To także bardzo ważne narzędzie, wspomagające rozwój najróżniejszych umiejętności dziecka.
Dzieci dzięki bańkom mydlanym ćwiczą przede wszystkim oddech, koncetrację i precyzję ruchów.
Czasami najprostsze pomysły na zabawę bywają najlepsze.
Tak do końca, nie możemy pojąć fenomenu tych małych i dużych różnego rodzaju kształtów powstałych z baniek.
Pewnie większość z Nas pamięta swoje dzieciństwo i próby zrobienia idealnego płynu. Płynu takiego z którego bańki nie pękały i były jak największe. Jednym udawało się to lepiej, innym trochę gorzej, ale od zawsze bańki mydlane były świetną zabawą. Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubi baniek mydlanych. Małe i duże,delikatne i fruwające kulki potrafią rozweselić każde dziecko. Co ciekawe już nawet maluchom, które dopiero zaczynają chodzić sprawiają one wielką frajdę. Dla naszych Kubusiów najlepszą zabawą z bańkami mydlanymi była pogoń za nimi i zbijanie ich :)