Strona główna Grupa "KUBUSIE" Kształcenie na odległość - poniedziałek 20.12.2021

Kształcenie na odległość - poniedziałek 20.12.2021

Witajcie Kochani!

Kalendarzowa zima coraz bliżej, więc należy pomyśleć o ptaszkach, które nie odlatuą do ciepłych krajów a zostają w Polsce. Do takich ptaków należą np. wróbel, gil, sikorka, kos. Zima dla tych ptaków nie jest łatwa do przetrwania, ponieważ trudniej im znaleźć pożywanie. Na szczęście możemy im w tym pomóc dokarmiając ptaki w karmniku. Czy wiecie już co to jest karmnik? To taki mały domek do którego wrzucamy jedzienie dla głodnych ptaków.

Spójrzcie sami:

* Kubusiu, obejrzyj teraz bajkę o wróbelku, który był bardzo głodny i miał pusty brzuszek.
Po obejrzeniu bajki, koniecznie porozmawiaj z rodzicem o losach wróbelka Ćwirka :-)

*WIERSZ "Wróbelki" A. Bayer
Rodzicu, przeczytaj krótki wiersz dziecku a następnie powtórzcie go kilka razy. Dziecko może ilustrować ruchem treść wiersza

Siedzą wróble na skwerku,         (dzieci przykucają)

każdy w szarym sweterku,

każdy pusto ma w brzuszku       (rozglądają się wokół - raz w lewo, raz w prawo)

więc szukają okruszków.

Pomóż zimą wróbelkom,            (wstają)

sypnij ziarenek ręką.                  (sypią zarno rączkami)

Sypnij im słonecznika                 (unoszą ręce nad głową i sypią do karmnika)

do ptasiego karmnika

Pytania do wiersza:
O jakich ptakach jest mowa w wierszu?
Czego szukają ptaki?
Gdzie wróble znajdą pożywienie zimą?

*Zabawa ruchowa "Głodne gile"

Dziecko biega po pokoju w rytm muzyki - szybko,wolno machając rękami. Na przerwę w muzyce (rodzic zatrzymuje muzykę) dziecko robi przysiad i stuka palcami o podłogę.

*Karty pracy:

/images/uploaded/karta1.pdf