Strona główna Grupa "MOTYLKI" RELIGIA 30.04 - CZWARTEK

RELIGIA 30.04 - CZWARTEK

Witam Was bardzo serdecznie.

Na dzisiejszym spotkaniu będziemy wspominać Maryję i mówić o miesiącu maju.

Już na samym początku poproszę Was o wysłuchanie opowiadania pt.:

Majowe kwiatki

Na łące zakwitły pierwsze majowe kwiaty. Julka i Karol z zachwytem im się przyglądali.

-Nazbierajmy kwiatów na wiosenny bukiet – zawołała Julka. – A potem podarujmy je mamie.

Dzieci zaczęły zrywać kwiaty, wybierając najpiękniejsze.

-Mamie bardzo się spodobają – stwierdził Karol.

Kiedy mama dostała kwiaty, rzeczywiście bardzo się ucieszyła i powiedziała:

-Kwiaty są bardzo ładne! – Dziękuję Wam,  kochani. Nawet wiem, co możemy z nich zrobić.

Mama wzięła kwiaty i zaczęła z nich układać bukiet. Kiedy był gotowy, tata zabrał małą Zuzię, a mama zawołała starsze dzieci do ogrodu, gdzie na drzewie była zawieszona kapliczka Matki Bożej.

-Te piękne wiosenne kwiaty damy Maryi, która bardzo się cieszy, kiedy o Niej pamiętamy – powiedziała mama i wstawiła bukiet do wazonu przy kapliczce.

-Ale naszą miłość do Maryi jeszcze lepiej możemy okazać modlitwą. W maju modlimy się do Matki Bożej w wyjątkowy sposób. Odmawiając litanię.

-A co to jest litania? – zapytała Julka.

-To taka modlitwa, w której zwracamy się do Maryi różnymi tytułami i prosimy: Módl się za nami. Litanię można też śpiewać – i zaczęła odmawiać Litanię do Matki Bożej.

Karol i Julka nie znali jeszcze całej Litanii, ale przyłączyli się do mamy odpowiadając po każdym wezwaniu: Módl się za nami.

Spróbujcie teraz odpowiedzieć na pytania:

-Co mama dostała na wiosnę od dzieci?

-Komu oddała swoje kwiaty?

-Co Julka i Karol wspólnie z mamą zrobili przy figurce matki Bożej?

Już jutro, w kalendarzu rozpoczyna się miesiąc maj. Ten piękny miesiąc jest w szczególny sposób poświęcony Maryi – Matce Jezusa. Dlatego chcąc Jej podziękować za miłość poświęciliśmy dla Niej najpiękniejszą porę w całym roku – MAJ.

DLA MARYI, MATKI BOŻEJ – KWITNĄ W MAJU WSZYSTKIE KWIATKI

Litania jest bardzo szczególną modlitwą, w której cieszymy się z tego, że Maryja jest zawsze blisko nas. Dlatego chwalimy Ją różnymi pięknymi tytułami np. „Matko najmilsza”, „Królowo aniołów”, „Pocieszycielko strapionych”.

Również i my pamiętajmy o Maryi, modląc się codziennie słowami „Zdrowaś Mario”, „Litanią do Matki Bożej” czy śpiewając Apel Jasnogórski.

Słowa Apelu Jasnogórskiego można wysłuchać https://www.youtube.com/watch?v=LLvOJ6-qK_M

Do zobaczenia.

Pani Ania

Można pokolorować obrazek przedstawiający kapliczkę Matki Bożej.