Strona główna Grupa "MOTYLKI" 04.05.2020 W KRAINIE MUZYKI

04.05.2020 W KRAINIE MUZYKI

Kolejny tydzień przed nami. W tym tygodniu zapoznamy się ze światem muzyki. Na początek poznajcie tajemnicę najlepszego instrumentu, uważnie wysłuchajcie wiersza.

Wojciech Próchniewicz
"Najlepszy instrument"

Najlepszy instrument
Jest taki instrument na świecie,
Dostępny nawet dla dzieci.
Wygrywa wszystkie melodie
Najładniej, najłagodniej.
Gdy nutki wpadną do ucha,
On ucha bardzo się słucha.
Bo najgrzeczniejszy jest przecież,
Słucha się w zimie i w lecie,
W upał i gdy deszcz leje,
On wtedy nawet się śmieje!
Chodzi wraz z tobą wszędzie
I już tak zawsze będzie.
Nawet za złota trzos
Nie zniknie — bo to TWÓJ GŁOS.
Więc gdy jest ci nudno, nie ziewaj.
Pamiętaj o nim — zaśpiewaj!
On się natychmiast odezwie
I zagra czysto i pewnie.
Opowie ci zaraz radośnie
Na przykład o słonku lub wiośnie.
Bo lubi i dobrze zna cię,
Twój wierny, dźwięczny przyjaciel

Pytania do wiersza:
- O jakim instrumencie jest mowa w wierszu?
- Dlaczego głos jest dla nas taki ważny?
- Podajcie pomysły jak można dbać o głos?

Nadszedł czas na rytmiczną rozgrzewkę, wysłuchajcie piosenki i wykonujcie polecenia w niej zawarte. Następnie będziecie maszerować, biegać i podskakiwać w rytmie podanym w filmie. Ciekawe czy wykonacie wszystkie zadania. Udanej zabawy :)

Wykonacie teraz kartę pracy, policzcie instrumenty. Na środku kartki obok danych instrumentów wpisujemy cyfrę jaka odpowiada liczbie instrumentów, a w kolejnym okienku kolorujemy tyle kół ile jest instrumentów. KARTA PRACY

Myślę, że lubicie grać na instrumentach, więc każdy z was będzie mógł zrobić dla siebie gitarę. Będziemy potrzebować opakowania po chusteczkach, nitkę, kawałek tektury lub kartonu wielkości A5, czarny pisak lub marker. Opakowanie po chusteczkach ozdabiamy według własnego pomysłu, przy pomocy kolorowych kartek, bibuły, plasteliny, czy farbek. Gdy opakowanie jest gotowe przez środek przyklejamy pięć równych nitek. Następnie z kartonu lub tektury wycinamy gryf wraz z główką. Markerem lub czarnym pisakiem rysujemy pozostałe struny i progi. Na koniec rysujemy klucze. I gitary są już gotowe! :)