Strona główna Grupa "MOTYLKI" Kształcenie na odległość – język angielski, 13.05 (środa)

Kształcenie na odległość – język angielski, 13.05 (środa)

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

dzisiejsze zajęcie rozpoczynamy od piosenki, którą rozpoczynamy każde zajęcie z języka angielskiego w przedszkolu.

Mam nadzieję, że dzisiaj wszystkie dzieci czują się wspaniale i z ochotą przystąpią do proponowanych zabaw :)

Mając karty z ostatnich zajęć, w celu powtórzenia poznanych słówek możecie zagrać w Magic Eye (Rozkładamy karty obrazkowe na dywanie. Nazywamy wszystkie po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie karty razem z tą zasłoniętą. Dalej odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie, razem z tymi odwróconymi. Odwracamy kolejne: trzecią, czwartą, aż do końca.)
Można je ponownie pobrać tutaj: fr_cards.pdf

Na dzisiejsze zajęcia przygotowałam dla Was również OWOCOWE BINGO.

Jak grać?

1. Rozdajemy dzieciom plansze oraz żetony (np. nakrętki od butelek) – musi ich być tyle, ile obrazków na planszy.
  2. Rodzic wypowiada na głos słowa, które znajdują się na kartach obrazkowych.
  3. Dziecko odnajdując u siebie obrazek odpowiadający słowu zakrywa go żetonem.
  4. Gdy wszystkie obrazki na planszy zostaną zakryte dziecko krzyczy „Bingo!”, tym samym kończąc grę.
Owocowe BINGO do pobrania tutaj: fr_bingo.pdf

Na zakończenie przypomnienie owocowej piosenki.