Strona główna Grupa "MOTYLKI" Kształcenie na odległość – język angielski, 21.05 (czwartek)

Kształcenie na odległość – język angielski, 21.05 (czwartek)

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,
jak co lekcję, niech wprowadzaniu nowych słów towarzyszy szybka prezentacja kart obrazkowych. Część słów znamy z wczorajszych zajęć, inne będą dla Was nowe, ale dzięki zabawom z pewnością szybko je zapamiętacie. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do wymowy słów zachęcam do skorzystania z multimedialnego słownika języka angielskiego na stronie: www.diki.pl

W celu prezentacji karty obrazkowe można wyświetlać dzieciom na ekranie komputera/telefonu. Nie trzeba ich drukować, choć jak wspominałam już wcześniej zachęcam do drukowania :)

Propozycje zabaw na dziś:

• 1. „What has changed place?”Dzieci muszą zapamiętać kolejność flashcards. Zamykają oczy, a rodzic zmienia miejsca kart. Dzieci muszą zgadnąć jakie karty zmieniły miejsca.

• 2. „Bring me..”Rozkładamy karty na dywanie, podłodze w całym pokoju. Następnie prosimy dzieci o przyniesienie poszczególnych kart mówiąc np.”bring me a carrot”

Materiały do pobrania znajdują się na dysku, w folderze VEGETABLES,  do którego link zamieszczam poniżej: