Strona główna Grupa "MOTYLKI" RELIGIA 26.05

RELIGIA 26.05

Dzień dobry.

Witam Was bardzo serdecznie.

Jest taki jeden dzień w roku, gdy naszym mamom okazujemy szczególną wdzięczność i szacunek. Tym dniem jest Dzień Matki, który obchodzimy 26 maja.

Posłuchajcie teraz, jak on wyglądał w rodzinie Kasi.

Dzień mamy

Tego dnia tata obudził dwójkę swych starszych dzieci wcześniej niż zwykle. Zrobił to, żeby nie przeszkadzać mamie.

-Dzieci, wstańcie szybko – ponaglał Kasię i Piotrka – trzeba przecież przygotować dla mamy niespodziankę. Dzisiaj jest jej święto. Już pokroiłem chleb, a teraz wychodzę po kwiaty. Wy po cichu dokończcie śniadanie.

Tata wyszedł, a dzieci szybko ubrały się i poszły do kuchni. Tam nakryły stół pięknym obrusem i przygotowały „uśmiechnięte kanapki”. Przez ten czas tata zdążył wrócić z kwiatami. Teraz można było pójść już do sypialni rodziców i zaśpiewać „Sto lat”. Słysząc ten nieoczekiwany śpiew, mama otworzyła oczy i uśmiechnęła się mile. Jeszcze bardziej zdziwiła się, gdy Piotrek wręczył jej bukiet czerwonych róż, a Kasia laurkę. To zamieszanie obudziło małą Olę, która stojąc w łóżeczku wypowiedziała swoje pierwsze „mama”.

Mamie łzy szczęścia pojawiły się w oczach:

-Dziękuję wam, zrobiliście mi wspaniałą niespodziankę. Bardzo was kocham.

A teraz zapraszam Was do zabawy, która polegać będzie na odgadywaniu prac, które wykonuje wasza mama. Bez wypowiadania słów, pokażcie prace, które wykonuje mama w domu:

-zmywanie naczyń,                                                   -podlewanie kwiatów,

-odkurzanie,                                                            -prasowanie,

-przygotowywanie posiłków,                                -układanie rzeczy,

-zamiatanie podłogi,                                               -usypianie dziecka

A teraz pomyśl, co Twojej mamie sprawiłoby radość:                                                                                                           Zaśpiewanie dla mamy piosenki.                                                                                                                                                   Przytulenie mamy i podziękowanie, że jest obok Ciebie.
Podarowanie jej swojego najpiękniejszego i największego uśmiechu.

Nauczymy się teraz wierszyka, w którym będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy:

Dziękujemy dziś za mamy – bo tak bardzo je kochamy.

Teraz zapraszam do wysłuchania piosenki, piosenki dla mamy. https://www.youtube.com/watch?v=9EaJmJhPiqE

Do zobaczenia w czwartek

Pani Ania