Strona główna Grupa "MOTYLKI" RELIGIA NA 28.05

RELIGIA NA 28.05

Dzień dobry.

Witam Was bardzo serdecznie.

Na dzisiejszym spotkaniu zaproszę Was do wysłuchania oraz do obejrzenia bajki.

Bajka o wietrze i ogniu

Pewnego dnia mama, tato i dwoje dzieci, wyruszyli na wycieczkę w góry. Gdy byli wysoko chmury przykryły słońce i nagle zrobiło się zimno. Zmarzli tak, że nie mogli dalej iść. Wtedy zjawił się stary góral i poradził im. „Wezwijcie wiatr na pomoc”. Zrobili tak, jak im poradził. Wiatr przybył, rozpędził chmury i wyjrzało słońce. Ale ciągle byli jeszcze zmarznięci. Stary góral powiedział: „Brak wam ognia. Macie tu drwa, wezwijcie ogień na pomoc”. I zjawił się ogień, tak że drewno się zapaliło, zagrzali w kubkach wodę, napili się ciepłej herbaty i ogrzali ręce. Tak mądry góral pokazał im jaką  moc ma wiatr i ogień. Rodzina wróciła szczęśliwa i zdrowa do domu.

Silny wiatr huczy i nagina drzewa. Ma wielką moc. Ognisko, płomienie dają ciepło i można na nich ugotować jedzenie. Ale jest coś mocniejszego od wiatru i ognia, choć porywa bardziej niż wiatr i zapala serca jak ogień.

Bajka: https://www.youtube.com/watch?v=6o_ebOxr71c

Jak dowiedzieliście się z bajki, Apostołowie po zniknięciu i odejściu do nieba Pana Jezusa bali się, ale tak jak im polecił Zmartwychwstały, zebrali się w wieczerniku i modlili. Była wśród nich także Maryja, Matka Boża.

-Nagle Apostołowie usłyszeli szum jakby gwałtownego wichru.

Spróbujcie teraz udawać wiatr. Można machać rękami i wydawać odgłos szumu.

-Nie był to wiatr, ale coś podobnego do niego. Potem nagle nad ich głowami pojawiło się światło. Było to coś,                   jakby płomienie ognia.

-Nie były to płomienie, lecz coś podobnego do płomieni. Apostołowie przestali się bać. Duch święty zstąpił na nich                i zrozumieli wszystko, co dla nich zrobił Pan Jezus. Ogromnie się ucieszyli. Odtąd Apostołowie i wszyscy ludzie, którzy kochają Pana Jezusa, opowiadają odważnie o jego miłości i o wszystkim, co dla ludzi zrobił.

Każdy z nas ma w sobie Ducha świętego. Otrzymaliśmy Go na chrzcie świętym. Nie musimy się bać. On nam pomoże.

Spróbujmy nauczyć się piosenki pt. „Duchu święty, przyjdź!  https://www.youtube.com/watch?v=GMJu6hLDb1U

Poproście rodziców, aby wieczorem pomodlili się z Wami o moc Ducha świętego dla całej rodziny.

Można pokolorować obrazek, który znajduje się na następnej stronie.

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu.

Pani Ania