Strona główna Grupa "MOTYLKI" Kształcenie na odległość, 03.06.2020r. (środa)

Kształcenie na odległość, 03.06.2020r. (środa)

Dobrze zbilansowana dieta to element, na który każdy z nas powinien zwrócić szczególną uwagę. To dzięki niej dostarczamy naszemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki, mamy energię do działania i dobrze się czujemy. Przedstawiam Wam piramidę żywieniową. Na samym dole znajdziecie produkty, których powinniście zjadać najwięcej, wyżej te, których spożywanie trzeba umiarkować. Na szczycie piramidy widzimy produkty, których powinniśmy jeść najmniej.

Waszym zadaniem jest stworzenie własnej piramidy żywieniowej. Niech składa się z produktów, które lubicie. Na kartce papieru narysujcie duży trójkąt i podzielcie go liniami poziomymi na trzy części (jak na powyższym zdjęciu). Z pomocą rodziców zdecydujcie na którym piętrze piramidy będą znajdować się produkty, które wybraliście. Im wyższe piętro piramidy, tym mniejsza ilość i częstość spożywanych produktów.

Narysowane produkty nazywajcie w języku angielskim. Jeżeli wśród Waszych pomysłów jest słówko, którego wspólnie nie poznaliśmy, sprawdźcie je w słowniku języka angielskiego online na stronie www.diki.pl
Zdjęcia prac możecie przesłać na adres mailowy a.jakubowska@op.pl do wtorku 09.06.2020 . Prace, które otrzymam zostaną nagrodzone dyplomem Mistrza Zdalnej Pracy :)

A teraz coś dla utrwalenia czasowników.

walk = chodzić
gallop = galopować
crawl = raczkować, czworakować
skip = podskakiwać