Strona główna Grupa "MOTYLKI" 30.06.2020 WTOREK

30.06.2020 WTOREK

Dzisiaj przypomnimy sobie znaki. Ciekawa jestem ile z nich pamiętacie. Znaki są bardzo ważne, a tym bardziej w okresie letnim, ponieważ trwają wakacje i każdy – nawet przedszkolak musi wiedzieć jak zachowywać się podczas wypoczynku letniego w różnych miejscach.
Teraz waszym zadaniem  będzie rozpoznać i nazwać znaki przedstawione poniżej. Jeżeli będziecie mieli problem poproście o pomoc kogoś dorosłego.

Podzielcie te znaki na 3 grupy:
- znaki ostrzegawcze,
- znaki zakazu,
- znaki informacyjne.

Czy chcielibyście stworzyć swój własny znak? Jeśli tak to pochwalcie się jaki to byłby znak:)

Zabawa kulinarna „Wakacyjna sałatka” -  kompozycja z owoców w przezroczystych kubkach.
Teraz bierzecie sobie kubek – najlepiej przezroczysty. Jeśli nie macie, nic nie szkodzi może być inny. Zabieracie swoje ulubione owoce, lub takie które aktualnie macie w domu i robicie pyszną sałatkę owocową. Jeśli któreś z owoców wymagają pokrojenia poproście o pomoc osobę dorosłą. Pochwalcie się swoimi sałatkami i prześlijcie nam zdjęcia. :)

„Letni taniec szczęścia” – to coś co uwielbiacie. Włączcie swoją ulubioną piosenkę i tańczcie w rytm muzyki, aby taniec pasował do pory letniej możecie zabrać rekwizyty: okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, klapki. Udanej zabawy :)

Kochane Motylki!
Chciałybyśmy podziękować wam za piękną współpracę przez ten rok, tę w przedszkolu i poprzez zdalne nauczanie. Jesteśmy z was bardzo dumne, bo w tym roku pokazaliście, że jesteście starszakami i dawaliście przykład młodszym dzieciom. Chętnie poznawaliście nowe rzeczy, pięknie prezentowaliście swoje umiejętności podczas występów. Wam Drodzy Rodzice dziękujemy za pomoc i to, że zawsze możemy na was liczyć. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie równie owocny i nadal świetnie będzie nam się współpracowało.
Dziękujemy i do zobaczenia we wrześniu.
Pani Marika i Pani Ada :)