Strona główna Grupa "MOTYLKI" RELIGIA 06-07.04.2021

RELIGIA 06-07.04.2021

Temat - „Wielkanoc”

Dzień dobry kochani!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Na wieki wieków. Amen.

Jak wiecie, przez najbliższy czas nie będziemy mogli się spotkać w przedszkolu, ale za to postaram się abyśmy mogli w ten sposób, razem poznawać dobrego Pana Boga, modlić się do niego, czasami zaśpiewać mu piosenki, które już poznaliśmy ale też poznawać nowe.

W niedzielę obchodziliśmy Święta Wielkanocne nazywane też Niedzielą Zmartwychwstania.

A teraz kilka zagadek związanych ze świętami Wielkanocnymi: Powodzenia!

• Wiklinowy koszyk, pięknie ozdobiony, święconymi pokarmami po brzegi wypełniony. (święconka)
  • W koszyku je niesiemy w sobotni poranek, z nich zrobionych jest wiele świątecznych pisanek. (jajka)
  • Leży w koszyku obok pisanek, ma chorągiewkę. To na pewno… (baranek)
  • Kiedy się w Wielkanoc jajkiem wymieniamy, mówiąc miłe słowa, bliskim je składamy. (życzenia)

Jajka umieszczamy w koszyczkach wielkanocnych, ponieważ są symbolem nowego życia.
Porównujemy je do Pana Jezusa, który po zmartwychwstaniu wyszedł z grobu żywy.
Z miłości do każdego z nas. Nie zapominajmy Mu za to podziękować.

Wyraźmy naszą radość ze zmartwychwstania Jezusa radosnym okrzykiem „Jezus zmartwychwstał. Alleluja!”

Podczas każdego naszego spotkania, wspólnie się modlimy, teraz poproście rodziców aby przeczytali Wam słowa tej modlitwy, będziemy ją powtarzać przez najbliższe katechezy:

Panie Jezu, który jesteś pokornym Królem, bądź z nami w naszych smutkach i radościach.
Spraw, byśmy zawsze witali Cię z radością w naszym codziennym życiu, nie tylko od święta!
Amen.

Dziękuje Wam za dzisiaj!