Strona główna Grupa "MOTYLKI" Zdalne Motylki 09.04.2021r.

Zdalne Motylki 09.04.2021r.

Kochani! Dzisiaj porozmawiamy o rodzajach zbóż, o tym jak powstaje i co możemy z niego zrobić.

Poproście rodziców, aby przeczytali wam tekst, który znajduje się na ilustracji poniżej.

Opisuje dokładnie, co powstaje z wymienionych zbóż.

Słuchajcie uważnie i oglądajcie ilustracje, a następnie wykonacie zadanie.

Poznaliście już zboża, wiecie jak się nazywają, więc teraz waszym zadaniem będzie przyporządkowanie w tabelce do każdego rodzaju zboża odpowiedniego zdjęcia, a dokładniej produktu, który powstaje w wyniku przetworzenia. Powodzenia :)

PSZENICA

ŻYTO

OWIES

KUKURYDZA

JĘCZMIEŃ

Myślę, że świetnie poradziliście sobie z tym zadaniem.
Teraz przez chwilę możecie się zrelaksować, obejrzycie film pt. „Jak powstaje chleb”. Miłego oglądania. :)

Mam nadzieję, że słuchaliście uważnie, ponieważ wykonacie teraz karty pracy:
6 – cio latki:
- KP3. 47a – ułóżcie historyjkę obrazkową w odpowiedniej kolejności, wpiszcie właściwą cyfrę, opowiedzcie historyjkę o tym, jak powstaje chleb,
- KP3. 47b – przyjrzyjcie się dokładnie rysunkom przedstawiającym cztery pory roku, na każdym z nich otoczcie pętlami to co nie pasuje do danej pory roku, pod obrazkiem nalepcie nazwę odpowiedniej pory roku.
5- cio latki:
- KP3. 38a – wycinacie rysunki, które pokazują jak powstaje chleb, układacie je w odpowiedniej kolejności i przyklejacie na oddzielnej kartce, spróbujcie przeczytać wyraz, który powstał z liter umieszczonych w rogu każdego obrazka, opowiedzcie jak powstaje chleb.

Najwyższy czas żebyśmy się trochę poruszali, słuchajcie uważnie co mówi Pani z nagrania i wykonujcie zadania poruszając się do muzyki.

Teraz będziemy doskonalić wasze umiejętności grafomotoryczne:
6-cio latki:
- KP3. 48a – napiszcie wyrazy po śladzie,
- KP3. 48b – w poszczególnych polach tabeli narysujcie koła zgodnie z instrukcją, tam gdzie mała strzałka, rysujemy małe koła w odpowiedniej liczbie, a tam gdzie duża – duże koła.

5 cio – latki – będziecie doskonalić umiejętność poprawnego trzymania nożyczek oraz wycinania:
- KP3. 40a – wytnijcie puzzle i ułóżcie z nich obrazek zgodnie ze wzorem, naklejcie obrazek na kartkę.

Kochani dużo pracy za wami, trochę się rozluźnimy przed pracą plastyczną.
Potrzebne wam będą dwie chustki (możecie zabrać mamie, jeśli ma, mogą też być dwie chusteczki). Naśladujcie ruchy Pani z nagrania. Miłej zabawy :)

Ostatnim zadaniem dzisiejszego dnia, jak wyżej wspomniałam będzie praca plastyczna.
To zadanie chyba najbardziej wam się spodoba, pomyślałam, że moglibyście spróbować ulepić chleb z plasteliny, modeliny, zależy to od tego, co macie dostępne w domu. Jednak po dłuższym namyśle doszłam do wniosku, że Hamburger będzie ciekawszy zarówno dla was jak i dla mnie. Hamburger łączy się z tematem naszych zajęć, ponieważ rozmawialiśmy w tym tygodniu o pracy rolnika, o tym co robi na gospodarstwie, że uprawia zboża, warzywa, zajmuje się zwierzętami, dlatego proszę żebyście wykonali hamburgera, obok niego frytki i ketchup, tak jak potraficie. Poniżej zamieszczę zdjęcie poglądowe. Do dzieła! :)

Dziękuję wam bardzo za cały tydzień wspólnej pracy i zabawy. Proszę, aby rodzice wysłali do nas kilka zdjęć waszych działań podczas tego tygodnia, chętnie zobaczymy jak pięknie wykonywaliście zadania, tańczyliście, śpiewaliście, bawiliście się. Życzę wam miłego weekendu i do usłyszenia w poniedziałek :)