Strona główna Grupa "MOTYLKI" SZTUKA W BIBLIOTECE - REALIAZACJA PROGRAMU ''ZABAWA ZE SZTUKĄ'' - PABLO PICASSO

SZTUKA W BIBLIOTECE - REALIAZACJA PROGRAMU ''ZABAWA ZE SZTUKĄ'' - PABLO PICASSO

7 października br. grupa ,,Motylki” odwiedziła Bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej nr 11.  Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Podczas wizyty dzieci chętnie oglądały książki i opowiadały o swoich ulubionych postaciach literackich. Dodatkowo dzięki wizycie w bibliotece, mogliśmy zrealizować jedno z zadań z programu "Zabawa sztuką", który realizujemy w tym roku szkolnym w całym przedszkolu. "Sztuka w bibliotece" to zadanie polegające na zapoznaniu dzieci z albumami, książkami na temat malarstwa.  W czasie zajęć przedszkolaki „bawiły się sztuką” – zapoznały się z książkami o sławnych malarzach i ich dziełach, a także nadawały tytuły wybranym obrazom. Po powrocie z biblioteki czekała na dzieci do wykonania praca plastyczna, dotycząca jednego z poznanych malarzy. Dzieci malowały, tworzyły obrazy Pablo Picasso, kubistyczne portrety. Każda z prac była wyjątkowa. Efekt naszych działań okazał się fenomenalny.

Opr. Ewa G.