Strona główna Grupa "MOTYLKI" ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

W dniu 21 października 2022 roku dzieci z grupy „Motylki” obchodziły Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie. Przedszkolaki rozpoznawały smaki, zapachy oraz kształty owoców i warzyw, dowiedziały się jakie mają wartości odżywcze, układając piramidę żywieniową ustaliły jakie produkty należy spożywać w ciągu tygodnia i z jaką częstotliwością. Tego dnia odbyło się również wspólne przygotowanie przez dzieci sałatki owocowej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oraz radością zabrały się za samodzielne przygotowanie sałatki, którą na koniec zjadły z wielkim apetytem. Spotkanie kulinarne miało na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłku ale przede wszystkim zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania.
Opr. Ewa G.