Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" RELIGIA 06-07.04.2021

RELIGIA 06-07.04.2021

Temat - „Wielkanoc – Jezus żyje!”

Dzień dobry kochani!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Na wieki wieków. Amen.

Jak wiecie, przez najbliższy czas nie będziemy mogli się spotkać w przedszkolu, ale za to postaram się abyśmy mogli w ten sposób, razem poznawać dobrego Pana Boga, modlić się do niego, czasami zaśpiewać mu piosenki, które już poznaliśmy ale też poznawać nowe.

Kilka dni temu obchodziliśmy Wielkanoc, czy wiecie dlaczego to święto nazywamy wielką nocą? Wielka noc bo była wyjątkowa, inna niż wszystkie. Wielka, bo Jezus, który z miłości do nas wszystkich, oddał życie na krzyżu, zmartwychwstał. Powrócił do życia, pokonał śmierć.  Uczynił coś wyjątkowego, o czym nigdy nie wolno nas zapominać, dlatego w święta Wielkanocne wszyscy się radujemy.

Spróbujmy zaśpiewać piosenkę:

„Bóg nie umarł, Jezus żyje”.

Bóg nie umarł, Jezus żyje,

3 x

daj Mu ręce swe,

daj Mu nogi swe,

daj Mu serce swe,

daj Mu duszę swą,

On twoim Panem jest.

Podczas każdego naszego spotkania, wspólnie się modlimy, teraz poproście rodziców aby przeczytali Wam słowa tej modlitwy, będziemy ją powtarzać przez najbliższe katechezy.

Panie Jezu, który jesteś pokornym Królem, bądź z nami w naszych smutkach i radościach.
Spraw, byśmy zawsze witali Cię z radością w naszym codziennym życiu, nie tylko od święta! Amen.

Teraz możecie wykonać zadanie w waszych książkach do religii. Otwórzcie książki na stronie 84. Katecheza nr 41

Dziękuje Wam bardzo za dzisiaj!

Pani Ania