Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" RELIGIA 13.04.2021 (WTOREK)

RELIGIA 13.04.2021 (WTOREK)

Temat - „Świętujemy zmartwychwstanie Pana Jezusa”

Dzień dobry kochani!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Na wieki wieków. Amen.

Dzisiaj w dalszym ciągu będziemy wspominać zmartwychwstanie Pana Jezusa. Pomodlimy się, powtarzając jedno słowo, które oznacza „wychwalamy radośnie Boga”.
To słowo to „Alleluja”.

Powtórzmy je głośno trzy razy: Alleluja, alleluja, alleluja!

Kochani, Święta Wielkiej Nocy, choć najpiękniejsze ze wszystkich świąt dla chrześcijan, nie są łatwe do zrozumienia. Najczęściej kojarzą się Wam z pisankami i zajączkiem
(i słusznie), ale musimy pamiętać od najmłodszych lat, że Wielkanoc to wydarzenie poświęcone Panu Jezusowi.

Zapraszam Was kochane dzieci do obejrzenia filmiku, na którym Miś Szczepan i ksiądz Jacek w bardzo przyjemny sposób przypomną Wam, co jest najważniejsze w Świętach Wielkiej Nocy.  Zapraszam!

Mam nadzieję, że filmik Wam się spodobał, mi bardzo. Myślę, że jeszcze kiedyś poproszę misia Szczepana o krótkie spotkanie z Wami, może znowu nas czegoś nauczy.

A na koniec nasza ostatnio poznana modlitwa:

Panie Jezu, który jesteś pokornym Królem, bądź z nami w naszych smutkach i radościach. Spraw, byśmy zawsze witali Cię z radością  w naszym codziennym życiu, nie tylko od święta! Amen.

Dziękuje Wam za dzisiaj!

Pani Ania :-)