Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" ZABAWA W KODOWANIE - wrzesień

ZABAWA W KODOWANIE - wrzesień

Grupa „Świerszczy” rozpoczyna przygodę z kodowaniem. Zaczęliśmy nasze zajęcia z kodowania w dzień kropki, gdzie bardzo przydała nam się do wykonywania zdań wykropkowana strona naszej maty. Pojawiły się również po raz pierwszy kolorowe kubeczki, ale na pewno nie po raz ostatni, ponieważ bardzo przypadły do gustu dzieciom. Przedszkolacy zabawę z kubeczkami zaczęli od dwóch kolorów, stopniowo jednak ich ilość będzie wzrastała w zależności od stopnia trudności wykonywanych przez dzieci zadań. We wrześniu udało nam się także wykonać 4 zadania (1,3,4,5) z Programu „Uczymy Dzieci Programować” edycja VIII LINK do zdjęć UDP  – oczywiście poziom trudności dostosowany był do możliwości i umiejętności dzieci 4-5 letnich. O to kilka zdjęć z naszej „Zabawy w kodowanie”.