Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" PROJEKT EDUKACYJNY 'EMOCJA" - KREATYNOŚĆ

PROJEKT EDUKACYJNY 'EMOCJA" - KREATYNOŚĆ

PROJEKT EDUKACYJNY 'EMOCJA" - KREATYNOŚĆ W tym roku szkolnym, nasza grupa bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym EMOCJA. Najważniejszymi celami udziału w projekcie są m.in. kształtowanie u dzieci postaw społecznych, rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości, aktywizacja dzieci na zrozumienie emocji i uczuć innych osób, wychowanie do wartości takich jak: empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość oraz rozwijanie kreatywnośći. W pierwszej części programu, zajmowaliśmy się Kreatywnością. Do realizacji tej części programu, wykorzysytaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, w którym dzieci przypomniały sobie postać Vashti, dziewczynki z bajki pt. "Kropka", która wspólnie oglądaliśmy podczas zajęć. Bawiliśmy się z pomocą chusty animacyjnej i kolorowych balonów w kropki, dzieci reagowały na tempo w muzyce i podrzucały balony zgodnie z nim. Poznaliśmy również zabawę muzyczno-ruchową "Maluję kółeczko", podczas której dzieci masowały sobie plecki zgodnie z instrukcją podaną przez nauczyciela. Czytaliśmy opowiadanie Igi Gromady pt. Blok rysunkowy, o którym póżniej rozmawialiśmy na temat tego, że każdy z nas jest wyjątkowy, mimo, że nie zawsze jest najlepszy w każdej dziedzinie życia. Uzupełnialiśmy karty pracy, na których każdy rysował to w czym jest mistrzem a póżniej dzieci mogły o tym opowiedzieć. Rozmawialiśmy z dziećmi na temat niepełnosprawności i empatii. W tych zajęciach pomogły nam filmiki MiguMig, dzięki którym dzieci nauczyły się zamigać "Dzień dobry" oraz grzeczne słowa takie jak "Proszę", "Przepraszam" oraz "Dziekuje". Na koniec pierwszej części dokonaliśmy podsumwania, dzięki któremu wiemy, że wszyscy zrozumieli na czym polega kreatywność, każdy zna swoje mocne strony a dodatkowo wszyscy się świetnie przy tym bawili.