Strona główna Grupa "ŚWIERSZCZE" PRZYGODA Z FIZYKĄ

PRZYGODA Z FIZYKĄ

PRZYGODA Z FIZYKĄ Czy da się wytworzyć prąd z ogórka? Czy można skleić kartki bez użycia kleju? Jak w końcu pracuje wulkan? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi przedszkolakom z naszej grupy udzielił pan Marcin, tata Tosi. Wykonał przy tym kilka zjawiskowych doświadczeń, w tym pokaz ogniwa elektrochemicznego, czyli jak z ogórka zrobić baterię. Kolejnym był pokaz zjawiska elektrostatycznegoodpychania się słomek pocieranych o włosy, które stworzyły słomkowy snopek. Dzieci dowiedziały się również, że woda potrafi "tuczyć", czyli jak nasze oko daje się oszukać prawom optyki. Najwięcej emocji wzbudziły jednak dwa ostatnie doświadczenia. W jednym poprzekładane kartki dwóch zeszytów pokazały potęgę siły tarcia, których najsilniejsi z grupy nie mogli rozdzielić. Deserem kończącym wizytę był pokaz reakcji sody z octem imitujący wypływ lawy z wulkanu. Bardzo serdecznie dziękujemy tacie Tosi za przybycie i zaprezentowanie tak interesujących doświadczeń.