Strona główna Grupa "EKOLUDKI" Międzynarodowy Dzień Kropki w „Ekoludkach” - 15 września 2021 roku (środa)

Międzynarodowy Dzień Kropki w „Ekoludkach” - 15 września 2021 roku (środa)

Międzynarodowy Dzień Kropki w „Ekoludkach”  - 15 września 2021 roku (środa)
Międzynarodowy Dzień Kropki w „Ekoludkach”
                Już od wielu lat w naszym przedszkolu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Także i w tym roku szkolnym 2021/2022 był on świętowany.
Dzień ten przypada na 15 września i uznawany jest jako święto odwagi, kreatywności, zabawy.
               W grupie „Ekoludków” działo się w tym dniu sporo ciekawych rzeczy. Dzieci poznały historię o dziewczynce Vashti i jej obrazka przedstawiającego kropkę, rozmawiały o swoich talentach, umiejętnościach. Przeprowadzone zostały zabawy z kolorowymi kropkami, np. z kodowaniem, klasyfikowaniem, układaniem liter z kropek. Dużą frajdę sprawiło dzieciom wykonanie pracy plastyczno-technicznej: koszulek w kolorowe kropki, które po wykonaniu zawisły na sznurkach w sali. I tak powstała ozdoba – kolorowe,kropeczkowe pranie.
                Dzieciom dzień ten bardzo się podobał i wyraziły chęć na powtórzenie go.