Strona główna Grupa "EKOLUDKI" „Idą Święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj” – 16 grudnia 2021 roku (czwartek)

Dzieci z grupy „Ekoludki” wzięły udział w projekcie „Idą Święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”, realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej przez fundację „Dbam o mój zasięg”. Była to czwarta edycja projektu.
Jego celem było zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.
      W ramach projektu dzieci wraz z rodzicami, a także samodzielnie w przedszkolu wypisywały kartki pocztowe, dekorowały je, rysowały na nich rysunki oraz naklejały znaczki pocztowe.
        Odbiorcami kartek były zarówno domy dziecka, domy pomocy społecznej, domy samotnych matek, jak i osoby w potrzebie, samotne,
          Po wypełnieniu kartek pocztowych dzieci udały się na spacer, podczas którego zaadresowane kartki wrzuciły do skrzynki pocztowej.
                 Zapewne już niedługo kartki dotrą do swoich odbiorców i wywołają uśmiech na ich twarzach. A o to chodziło!