Strona główna Grupa "EKOLUDKI" WYCIECZKA DO MEDIATEKI

WYCIECZKA DO MEDIATEKI

30 stycznia dzieci z grupy ,,Ekoludki” wraz z panią Ewą i panią Justyną odwiedziły ostrowski ,,Przystanek Kultury” - Mediatekę. Przedszkolacy podczas zajęć zobaczyły profesjonalne studio muzyczne, w którym dowiedziały się jak nagrywa się piosenki i same również miały okazję zaśpiewać. Uczestniczyły w zajęciach z działu Robotyki, gdzie bawiły się i uczyły jak sterować robotami JIMU. Zwiedziły kameralną salę kinową i brały udział w seansie filmowym wyświetlanym na suficie połączonym z masażem. Na koniec spotkania w dziale Bajkoteki dzieci zapoznały się z dostępną literaturą dla najmłodszych, słuchały opowiadań i uczyły się przez zabawę. Najchętniej jednak korzystały z sali interaktywnej, gdzie do dyspozycji miały tablety, tablice, symulator formuły F1, klocki K’nax i inne urządzenia multimedialne do grania i rysowania. Zajęcia w Mediatece dostarczyły dzieciom mnóstwo nowych wrażeń bowiem zadowolone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.