Strona główna Grupa "SMERFY" „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w Smerfach - 4 listopad 2022 roku

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w Smerfach - 4 listopad 2022 roku

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w Smerfach  - 4 listopad 2022 roku

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w Smerfach

- 4 listopad 2022 roku

Misie, pieski, księżniczki, stworki, i inne bajkowe potworki oraz wszelkie różnobarwne, młodsze i starsze bajkowe postacie zagościły w piątek 4 listopada 2022 roku w grupie „Smerfy”.

5 listopada obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. W tym dniu wszystkie bajkowe postacie, czy to Myszka Miki, czy Timon i Pumba, Bolek i Lolek, Klakier, pszczółka Maja, a nawet Gargamel – mają swoje święto. 5 listopada obchodzona jest także rocznica urodzin Walta Disney’a. W trakcie tego święta nie tylko docenia się bajki i ich twórców ale także wartości edukacyjne jakie dana bajka, postać sobą reprezentuje. Jest to czas, by na nowo odkryć bajki: ich sens i przesłanie. Jest to czas, by wspólnie zagłębić się w treść czytanej bądź oglądanej bajki.

Grupa „Smerfy” w tym dniu zapoznała się z wieloma bajkowymi postaciami, brała udział w zagadkach, quizach, zadaniach dotyczących bajek i ich bohaterów. Obejrzała fragmenty tych znanych i mniej znanych tytułów. A co dla dzieci najważniejsze - mogły przynieść do przedszkola swoje bajkowe postacie oraz wypowiedzieć się na ich temat a następnie pobawić się nimi.

Radości, pozytywnym wrażeniom nie było końca. A następny „Dzień Postaci z Bajek” za rok. Ciekawe jakie wówczas postacie zagoszczą z dziećmi w przedszkolu.

Natalia Foltyniewicz-Rataj