Strona główna Grupa "SMERFY" „Kto jest kim w mojej rodzinie” - 15 listopada 2022 roku

„Kto jest kim w mojej rodzinie” - 15 listopada 2022 roku

„Kto jest kim w mojej rodzinie” -  15 listopada 2022 roku

Kto jest kim w mojej rodzinie” -

15 listopada 2022 roku

„Mama, Tata, Siostra, Brat. I ja! To mój mały świat” brzmią słowa dziecięcej piosenki.

W miniony wtorek 15 listopada 2022 roku dzieci z grupy „Smerfy” wzięły udział w zajęciach o tematyce „Kto jest kim w mojej rodzinie”. W trakcie zajęć oglądały przyniesione zdjęcia swoich bliskich, opowiadały o osobach uwiecznionych na fotografiach: jak mają na imię, kim są dla nich te osoby, używały takich określeń jak np.: babcia, dziadek, kuzynka, prababcia itd.

Fotografie zostały przyniesione przez dzieci i ich rodziców.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

Pomysł z oglądaniem zdjęć bardzo się dzieciom spodobał i był kontynuowany podczas dalszego pobytu dzieci w przedszkolu.

Dzieci rozwiązywały zagadki słowne na temat członków rodziny, uczestniczyły w zabawach ruchowych, czytały globalnie wyrazy, określały pierwsze głoski w wyrazach, obejrzały bajkę edukacyjną.

Opracowała: Natalia Foltyniewicz-Rataj