Strona główna Grupa "SMERFY" MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA UNICEF

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA UNICEF

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA UNICEF 21 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do naszego przedszkola i razem z nami tworzymy społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy, bo różnorodność jest wspaniała! Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie dlatego w tym dniu w ubiorze naszych przedszkolaków przeważał właśnie kolor niebieski. Każde dziecko powinno znać swoje prawa dlatego takie zajęcia jak te są dla nas bardzo ważne i mamy nadzieję, że zawsze będziemy pamiętac o ich ważnym przesłaniu.
opr.Anna W.