Strona główna Grupa "ŻABKI" 29.05.2020 r.

29.05.2020 r.

Witajcie!

Dzisiaj już piątek, przyszedł czas na cotygodniową porcję ruchu. Zakładamy wygodny strój i do dzieła.
1. Wprowadzenie- dziecko układa gazety na podłodze. Biega pomiędzy nimi. Na hasło rodzica siada skrzyżnie na najbliższej gazecie. Prostuje plecy, a dłonie układa na kolanach.
2. Ćwiczenie dużych grup mięśniowych- dziecko stoi w lekkim rozkroku. Gazetę trzyma oburącz. Na hasło rodzica wspina się na palce i unosi złożoną gazetę nad głową. Przez chwile pozostaje w takiej pozycji. Na kolejny sygnał układa gazetę na podłodze i wykonuje tuż za nią siad klęczny.
3. Ćwiczenie mięśni grzbietu- dziecko w siadzie klęcznym, gazeta ułożona przed dzieckiem na podłodze. Na sygnał dziecko układa dłonie na gazecie, odsuwa i przysuwa gazetę, nie unosząc się z pięt.
4. Ćwiczenia tułowia- dziecko stoi w rozkroku, gazetę trzyma w prawej ręce. Na sygnał wykonuje skłon tułowia w prawo i dotyka podłogi końcem gazety. Nie odrywa stóp od podłogi. Przez chwilę pozostaje w takiej pozycji, a następnie wykonuje wyprost i powtarza to samo ćwiczenie w drugą stronę.
5. Zabawa ruchowa z elementem skoku i podskoku- dziecko układa gazety na podłodze i biega pomiędzy nimi. Na hasło rodzica wskakuje obunóż na najbliższą gazetę.
6. Zabawa ruchowa z elementem równowagi- dziecko stoi w lekkim rozkroku, gazetę układa przed sobą. Tupie jedną nogą o gazetę tyle razy, ile rodzic zaklaszcze. Następnie to samo drugą nogą.

Dla chętnych dzieci karta pracy nr 40.

Miłego weekendu Żabki!