Strona główna Grupa "ŻABKI" 15.06.2020 r.

15.06.2020 r.

Dzień dobry kochani!

Już niebawem powitamy nową porę roku – lato - i to właśnie tej porze roku poświęcona będzie tematyka tygodnia.

„Kolory lata”- zabawa dydaktyczna

Pokażcie dzieciom kartki w kolorach: niebieski, żółty, pomarańczowy, zielony, czerwony, (załącznik), a następnie poproście żeby nazwały kolory które widzą. Porozmawiajcie z dziećmi na temat ich skojarzeń- dzieci mówią z czym (co jest związane z latem) kojarzy im się każdy z tych kolorów.

„Letnie opowieści- rośliny na mojej działce”- rozmowa na temat opowiadania

Przeczytajcie dzieciom opowiadanie (zdjęcia poniżej), a następnie porozmawiajcie z nimi na temat jego treści. Możecie wesprzeć się pytaniami:

- Gdzie Ada spędzała początek lata?

- Kto pojechał tam z dziewczynką?

- Jakie prace wykonywali po przyjeździe na działkę?

- Co robiła babcia? Dlaczego?

- Dokąd rodzina poszła po śniadaniu? Co tam robili? Co się stało, gdy wracali na działkę?

- Co zrobiła rodzina, by pomóc Adzie?

Pokażcie dzieciom zdjęcia przedstawiające rośliny występujące w opowiadaniu.

„Malowanie kolorów lata”- praca z KP2.47.

Dzieci wykonują KP2.47 według polecenia, następnie rodzic proponuje dziecku malowanie przyrody latem na osobnej kartce.