Strona główna Grupa "ŻABKI" WYCIECZKA DO ZAGRODY AGROTURYSTYCZNEJ ALPAK W RADŁOWIE

WYCIECZKA DO ZAGRODY AGROTURYSTYCZNEJ ALPAK W RADŁOWIE

Z okazji Dnia Dziecka dnia 28.05.2021r. zaplanowana została wycieczka do zagrody agroturystycznej alpak w Radłowie. Jednak z powodu choroby nie wszystkie dzieci mogły w niej uczestniczyć. Szczęśliwcy, którzy w tym dniu przybyli do przedszkola nie mogli doczekać się wyjazdu. Po przybyciu na miejsce grupa "Żabek " została zapoznana z kontynentem, z którego pochodzą alpaki, czym różnią się od lam, jak wygląda ich wełna, jaki spożywają pokarm. Następnie rozpoczęła się zabawa z tymi przemiłymi zwierzętami. Dzieci mogły się do nich przytulić, nakarmić je w przeróżny sposób, prowadzić na spacer, a także uwiecznić się z nimi na fotografii. W zagrodzie nie zabrakło też małych kózek, które były chętnie do zabawy z dziećmi. Pogoda, humory i radość z zabawy na świeżym powietrzu świadczą, że wycieczka się udała.