Strona główna Grupa "ŻABKI" Religia 29.11 - poniedziałek

Religia 29.11 - poniedziałek

Witajcie kochane dzieci!

Przez najbliższy tydzień będziemy spotykać się tutaj, na naszej stronie internetowej, mam jednak nadzieję,
że uda nam się choć przez chwilę poczuć tak, jakbyśmy byli razem podczas lekcji religii.

Jak zawsze zacznijmy nasze spotkanie modlitwą do naszego Anioła Stróża:

Wczoraj mieliśmy pierwszą niedziele Adwentu. Adwent to radosny czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. W adwencie mamy 4 niedziele. Możemy to często zobaczyć na różnych wieńcach adwentowych takich jak te:

A wszystko zaczęło się od Zwiastowania …

Dawno bardzo dawno temu ludzie żyli daleko od Pana Boga. Nie potrafili oderwać się od swoich grzechów, nikt nie mógł dostać się do nieba bo niebo było dla ludzi zamknięte. Ale Pan Bóg postanowił zesłać na świat swojego Syna, żeby nas zbawił i wszystkim drogę do nieba pokazał i otworzył.

Jednak żeby mógł się narodzić Boży Syn trzeba było znaleźć mu mamę. Musiała to być najlepsza, najwspanialsza mama na świecie. Taka, która ponad wszystko kochała Pana Boga i zawsze była mu posłuszna. Po wielu, wielu latach oczekiwań w miejscowości Nazaret mieszkała młoda dziewczyna. Na imię miała Maryja. Była piękna nie tylko z wyglądu. Najpiękniejsza była jej dusza.
Nie miała żadnego, nawet najmniejszego grzechu. Nigdy nie zapomniała pacierza, nigdy nie obraziła swoich rodziców, ani są siadów, ani nikogo. Z nikim się nie kłóciła, była pracowita i dobra.

Trzeba jednak było jakoś jej to powiedzieć, że została wybrana na mamę Syna Bożego. Posłał więc Bóg Anioła Gabriela. Ten przyszedł pokłonił się nisko i powitał Ją słowami, które wszyscy znamy z naszej codziennej modlitwy: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna Pan z Tobą” i powiedział Jej po co przybył. Czy Maryja się ucieszyła na taką wiadomość? Na pewno tak, ale też na pewno trochę się przestraszyła i zasmuciła – bo co powie Jej ukochany, Józef, co pomyślą rodzice i sąsiedzi. Czy uwierzą, że dziecko które się narodzi będzie Synem Boga? Ale Maryja się zasmuciła i zastanawiała tylko przez chwilę.
Bo przecież jeśli sam Pan Bóg daje Jej takie zadanie, to Pan Bóg też pewnie się postara, żeby wszystkie przeszkody, które się pojawią potrafiła pokonać.
Dlatego najpiękniej jak umiała odpowiedziała aniołowi: „Oto ja służebnica Pańska niech mi się stanie według twego słowa”.

Możecie też obejrzeć krótki film o zwiastowaniu tutaj:

Nas Pan Bóg też prosi by pomóc rodzicom, słuchać nauczycieli, wykonywać codzienne obowiązki. Możemy zgodzić się przynieść mamie zakupy, odwiedzić chorą babcię, pomóc koleżance. Adwent to czas na przygotowanie naszego serca dobrymi uczynkami.

Kochane dzieci, drodzy rodzice!

Przed nami Adwent- czyli radosny czas oczekiwania na Narodzenie Jezusa.

W miarę możliwości zachęcam Was do uczestnictwa w roratach.

Msza św. w Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela o godz.18.00.

Oczywiście zabieramy lampiony:)

Jeśli jeszcze go nie mamcie, to wysyłam Wam jedną z wielu propozycji, która podpowie Wam jak możecie zrobić lampion z domu z rodzicami.

Dziękuje Wam za dzisiaj,

Pani Ania