Strona główna Grupa "ŻABKI" Religia 01.12 - środa

Religia 01.12 - środa

Dzień dobry Żabki!

Na początku naszego spotkania, tak jak robimy to w przedszkolu, stańmy, złóżmy rączki do modlitwy   i pomódlmy się do naszego Anioła Stróża:

Kochani! Ostatnio mówiliśmy sobie o Adwencie. W tym czasie przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia.
Zastanówmy się teraz, w jaki sposób możemy to zrobić?

(sprzątanie i strojenie domu, przygotowanie posiłków itp.)

A czy można również szykować swoje serce do świąt?

W trakcie codziennych sytuacji?

Kiedy jesteśmy razem w przedszkolu?

Podczas rozmów z kolegami i koleżankami oraz czasu spędzonego w domu?

Albo w domu z rodziną?

Zastanówmy się, czy każdego dnia staramy się pomagać innym i w jaki sposób?

Postarajcie się wymienić sytuację, podczas których przestajemy myśleć o sobie, a zaczynamy troszczyć się o innych.

Kiedy robimy coś dobrego  dla innych, możemy śmiało powiedzieć, że zrobiliśmy DOBRY UCZYNEK.

Każdy DOBRY UCZYNEK sprawia, że nasze serce jest pełne miłości, dobroci a to najlepiej przygotuje nas na narodziny Jezusa.
Dzięki naszym dobrym uczynkom powitamy Go pięknym sercem!

Jeśli macie więcej czasu zapraszam Was do wysłuchania audiobajki o bezinteresownej pomocy.

W trakcie słuchania, możecie zabrać kartkę i spróbować narysować jej głównych bohaterów.

Moi kochani! Pamiętajcie! Warto być dobrym!

Dziękuje Wam za dzisiaj, pani Ania