Strona główna Grupa "ŻABKI" SPOTKANIE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ

W dniu 01.06.2022r. nasze przedszkole odwiedzili zaprzyjaźnieni Strażacy. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę swojej pracy jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe.  Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.