Strona główna Grupa "ŻABKI" Dzień Kropki

Dzień Kropki

Dzień Kropki Dzień Kropki to święto obchodzone 15 września. Tego dnia dzieci z grupy Żabki mogły rozwijać swoje talenty i zainteresowania oraz pobudzać wyobraźnię i spędzać wspólnie czas przy wielu ciekawych zabawach.
Rozpoczynając Dzień Kropki dzieci poznały historię Vashti z opowiadania "The Dot" autorstwa Petera Reynoldsa. Dziewczynka dzięki kropce uwierzyła we własne możliwości udowadniając, że kropka może wiele zmienić, a przede wszystkim myślenie o samym sobie. Następnie bawiliśmy się w "Kropkowe wyścigi" podczas których dzieci doskonaliły swoją szybkość reakcji. "Rzut kropką" wywołał wiele śmiechu i radości, a dzięki tej zabawie dzieci kształtowały umiejętność rzutu do celu. "Liczenie kropeczek" to zabawa doskonaląca umiejętność przeliczania. Kreatywne prace plastyczne wykonane przez dzieci podsumowały dzień pełen świetnej zabawy i kropkowych atrakcji. Przedszkolaki udowodniły, że potrafią zrobić przy pomocy kropki coś niezwykłego, bo przecież od Kropki wszystko się zaczęło.

Opr.: M. Andrzejewska