Ostrów WielkopolskiBIPPrzedszkole Państwowe Nr 14
Strona główna Grupa "ŻABKI" WIZYTA W MUZEUM

WIZYTA W MUZEUM

W środę 16 maja, grupa "Żabki" odbyła wycieczkę do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie obejrzała wystawę pt. " W kuchni Babuni", ukazującą 
fragment życia codziennego mieszkańców dawnego Ostrowa. W sali, zamienionej na kuchnię z lat. 30. ubiegłego wieku obejrzeliśmy typowe meble, naczynia i sprzęty. Oglądana aranżacja ukazała wielofunkcyjność pomieszczenia, w którym koncentrowało się życie rodzinne i towarzyskie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i niedowierzaniem oglądały stary kredens mieszczący porcelanę i fajans, stół roboczy, na którym gospodyni zagniatała ciasto, stół do spożywania posiłków, nakryty do świątecznego obiadu, dawną lodówkę, maszynę do szycia i inne dawno już nieużywane sprzęty gospodarstwa domowego. Wystawa stanowiła doskonałą okazję do podróży w przeszłość, do lat dzieciństwa naszych dziadków, poznania historii dnia codziennego - tak zwyczajnej, a tak niezwykłej. 
Korzystając z dobrej pogody obejrzeliśmy także osobliwości naszego miasta, tj. Rynek z kamieniczkami, Kościół Najświętszej Marii Panny, Konkatedrę, Plac 23 stycznia.